TSUNAMI W POLSCE – czyli ratujmy pszczoły

 
„Ten list powinnam pisać 22 lipca, w niedzielę, kiedy Pani łaskawie czytała mój list. 20-go lipca miałam imieniny – dużo dowodów pamięci; czytanie mego listu w radio potraktowałam jako upominek.”

 

A dalej czytamy: „Mam wiele kłopotów i wcale mnie nie pociesza wiadomość, że inni też mają trudności. Sama ubolewam nad cudzą niedolą, biedą – i że tak mało mogę zrobić dla innych. Zawsze byłam blisko Misjonarzy – wiem, jak to wygląda – jak wygląda bieda w Afryce. Jak wygląda w Południowej Ameryce – widziałam sama. Jak jest u nas – Pani wie doskonale”.

 

Pani Czesławo! Bardzo Pani dziękuję za utrzymywanie ze mną tego kontaktu listowego. Bardzo pobudza mnie Pani do refleksji. I jakoś tak dodaje mi ducha myśl, że w Gdańsku, nad morzem, ktoś czasem o mnie pomyśli. A ja tu, w naszej zakorkowanej  Warszawie cieszę się, że nie mam samochodu, i podróżuję najczęściej tramwajami, bo jeszcze tylko one jakoś sobie radzą, do najbliższej awarii. Pogrzebałam też w Internecie żeby sprawdzić, jaki do dzisiaj mamy dzień, czym on się wyróżnia od innych dni w roku. I znalazłam. Na przykład dziś jest Święto Niepodległości w dwóch krajach – w Meksyku i w Nowej Gwinei.  W tym dniu urodziła się też Hildegarda z Bingen w roku 1098. Oraz – tsunami zalało Darłowo w roku 1497. U nas – tsunami! A to tylko kilka wydarzeń które jakoś do mnie przemówiły.

 

Pisze Pani, że jest tyle biedy na świecie, a i w Polsce też. No właśnie. Świat żyje swoimi sprawami, jak tym, że dziś jest także Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej, a ja się pytam – kiedy będzie Międzynarodowy Dzień Ochrony Człowieka? Człowieka w każdym wieku i pod każdą postacią:  starego, chorego, z Downem i profesora, ale i tego najmniejszego, ledwie poczętego. Zajmujemy się ochroną warstwy ozonowej a tu, na naszej pięknej planecie, nie potrafimy zadbać nawet o pszczoły!

 

 

16.IX.2012, „Kochane Życie”, Familijna Jedynka pr. I PR, godz. 6.15

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com