EWANGELIZACJA czyli ruszamy w miasto

 
Dziś będzie trochę nietypowo, ale zacznę całkiem zwyczajnie. Pisze Pan Krzysztof z Cieszyna, list jest z 15 lipca.

 

„ Z wielką estymą wysłuchałem „Kochanego życia”. Pan Andrzej, emerytowany nauczyciel, imponuje mi swoim światopoglądem, postawą, zainteresowaniami, jeżdżeniem autostopem, czytaniem książek, ewangelizacją, pogodnymi rozmowami. Ja sam w młodości i wieku średnim przejechałem autostopem w Polsce równik (ok. 10 tys. km!). Chętnie nawiązałbym znajomość z Panem Andrzejem, zapraszam go na Śląsk Cieszyński, tematów do rozmów nam nie zabraknie, podzielę się też książkami – półkom moim będzie lżej. Załączam materiały do wykorzystania”.

 

No i w tych dołączonych materiałach znajduje się m.in. reportaż p. Krzysztofa z ewangelizacji w Ostrawie, w dniach 30.IV do 8.V, w 14-ście osób z Katowic, Jastrzębia, Lublina i Cieszyna. Ta mała grupka codziennie wyruszała na miasto by spotykać się z przypadkowymi ludźmi aby nieść im Jezusa i Jego przesłanie. A każde takie spotkanie, to ludzka historia na oddzielny film.

 

Jaki powinien być dobry ewangelizator? Oto jego cechy:

 

  1. Osobiste doświadczenie zbawienia
  2. Zapał do głoszenia Ewangelii
  3. Zdolność oceny rzeczywistości
  4. Życie Ewangelią.

 

A wszystko to sprowadza się do jednego – żeby dobrym słowem mówić ludziom o Bogu, akceptując tych którzy odmawiają, zaś owoce mówienia i modlenia zostawić przyszłości.

 

Pan Krzysztof kończy list tak:„Udział w ewangelizowaniu nie jest dla mnie ciężką pracą. Owszem, wymaga trudu, lecz daje dużo radości!”. I wiele tej radości życzymy Panu z całego serca!

 

A kiedy przyjedziecie do Warszawy?

 

 

23.IX.2012 r. Familijna Jedynka, pr. I PR, godz. 6.15

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com