Marzenie słuchaczowskie

Na Trzech Króli trzech posłańców – z listami. Z Nowym Rokiem nowym krokiem – jak mawiał mój nieżyjący brat. A miał on wiele takich powiedzonek, którymi okraszał codzienną zgrzebną mowę. Pani Michalina z Glinika Dolnego też posiada ten dar składania zwykłych słów w niezwykłe zdania,. Oto maleńki fragment jej ogromnego listu: „Kochani, wiem że macie dużo pracy. U mnie też niby wszystko gra, jak to mówią teraz młodzi, babciu odpal nam, a co na pewno wiecie. Słucham was w każdą niedzielę od rana do 10-tej, potem idę w rejs z laską i psem Filusiem. Kochani! Co mi teraz z tego, że mam lepiej, wygodniej, jak nie mam z kim o tym pogadać, jakoś tak wyszło….” A dalej w liście wiersze, piosenki, refleksje. Dziękujmy!

Następne dwa listy od panów. Jeden z podziękowaniami od pana Adama Wojciechowskiego z Fundacji Necropolis Jaroslaviensis – cytowaliśmy jego listy na antenie, a drugi – jak na zamówienie właśnie z Jarosławia. Pan Marek. „słuchacz znad Sanu”, pisze:

         „Nie zdążyłem napisać do Pani w imieniny, i chciałbym chociaż teraz sprostać zadaniu by spełnić swoje marzenie słuchaczowskie. Mój zamiar przesuwa się w czasie, bo brak mi części do maszyny do pisania, i kłopoty zdrowotne nie pozwalają obsypywać Panią listami. Na razie przyrzekam wierność w słuchaniu. i zapewniam o serdecznej modlitwie”

Bardzo spodobało mi się to marzenie Pana Marka – obsypywania mnie listami. Bo właśnie na listy czekam najbardziej. Nie zawsze potem o nich mówię na antenie, bo czasu niewiele, a problemów dużo. Ale zawsze jakoś mnie one inspirują do podejmowania różnych tematów, które mogą Państwa też zainteresować, taką mam nadzieję. Powiem więc po prostu, za Panią Michaliną: Kochani, czekam na listy. Papierowe, elektroniczne poprzez Polskie Radio i Redakcję Katolicką, a także poprzez moją stronę internetową „Kochanego Życia”. Dróg do wyboru jest wiele.

 

(6.I.2012)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com