Tematy leżą na ulicy

Przed emisją ostatniego „Kochanego Życia” zadzwoniłam do Pana Marka z Jarosławia, żeby powiadomić go o mojej radiowej odpowiedzi na jego list. A że akurat spotkały się dwie gaduły, to i wywiązała się między nami dłuższa rozmowa. Przede wszystkim wysłuchać musiałam wielu komplementów pod własnym adresem, co jest miłe, ale i nieco krępujące. Nie będę oczywiście tu przytaczać jego słów, zadowolę się tylko dwoma tematami. Pan Marek podziękował mi, że dzielę się ze Słuchaczami tak otwarcie swoim życiem prywatnym. I tu muszę zaprotestować, bo bardzo wiele tej prywatności jeszcze mi pozostaje. A to, co przekazuję, staram się maskować i generalizować. Po drugie stwierdził mój rozmówca, że odnosi wrażenie, jakby tematy felietonów leżały na przysłowiowej ulicy, i tu muszę się zgodzić z nim w stu procentach. Bo rzeczywiście każde, nawet drobne wydarzenie, może być okazją do ukazania jakiegoś szerszego problemu. Weźmy choćby taki przykład pierwszy z brzegu. Byłam zła na kogoś bliskiego, bo czułam się zawiedziona zachowaniem tej osoby.  Nie było jej pod ręką, żeby natychmiast  wylać swoją frustrację, więc zaczęłam spisywać nasuwające się myśli, no nawet chwilami epitety, z nadzieję że gdy się spotkamy, wszystko wygarnę osobiście.

Co i rusz dopadałam do tych moich zapisków, i notowałam kolejne myśli. Dziwne nawet że literki były czarne, bo powinny być żółte od żółci. Nie miałam kiedy wylać tej żółci, bo nie spotykałam akurat tej wiadomej osoby, a czas mijał. Potem o tym po prostu zapomniałam.

Znalazłam te zapiski po dłuższym czasie. Nawet się w pierwszej chwili zdziwiłam, co to za jakieś notatki, czyżbym o czymś zapomniała. I zgroza mnie ogarnęła, co ja tam sobie powypisywałam. A to dopiero by się piekło rozpętało, gdybym w tamtym czasie tak zareagowała. Podarłam te kartki na jak najmniejsze kawałeczki, wyrzuciłam i spuściłam wodę. Pardon – spuściłam zasłonę. Zasłonę milczenia.

(13.01.2013)

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Imię * pisze:

    Ulica LWOWSKA!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com