Dzień Dobrej Wiadomości

499_dziendobrejwiadomosci kopiaDzisiaj jest dzień Dobrej Wiadomości. Podobno. Tak wyczytałam Ale spotykam się z tym po raz pierwszy. I czego to ludzie nie wymyślą! No ale idea jest piękna.

Na pewno problemem jest to, co  uważamy za dobre wiadomości.

Czasem dobra wiadomość dla kogoś jest zła dla innej osoby. Ala kocha Maćka, a Maciek kocha Zosię. I już wiadomo, kto się z czego cieczy, a kto czym martwi.

Najlepszą wiadomością pewnie dla wielu osób byłaby ta o wygranej w Toto-lotka, nieprawdaż? Ktoś czeka na wynik egzaminu, inny na awans w pracy. Jeszcze ktoś inny czeka na wynik analiz lekarskich czy jest chory lub zdrowy. I tak dalej, nie będę już ciągnęła tej wyliczanki, bo każdy może to zrobić sobie sam.

Jednak moim zdaniem najlepszą wiadomością jest ta o narodzinach. Gdy narodzi się nowe życie, powiększy czyjaś rodzina, dostajemy nowego obywatela.

Zaś z ludzkich narodzin najpiękniejsze są urodziny Najświętszej Maryi Panny. Choć Pismo Święte nigdzie nie wspomina o narodzinach Maryi, to Tradycja  przekazuje, że Jej rodzicami byli św. Anna i św. Joachim. Byli oni pobożnymi Żydami. Mimo sędziwego wieku nie mieli dziecka. W tamtych czasach uważane to było za karę za grzechy przodków. Dlatego Anna i Joachim  prosili Boga o dziecko. Bóg wysłuchał ich próśb i w nagrodę za pokładaną w Nim bezgraniczną ufność sprawił, że Anna urodziła córkę, Maryję.
Nie znamy miejsca urodzenia Maryi ani też daty Jej przyjścia na ziemię. Według wszelkich dostępnych nam informacji, Maryja przyszła na świat pomiędzy 20. a 16. rokiem przed narodzeniem Pana Jezusa. I dzięki tym narodzinom, mamy to szczęście, że oczekujemy następnych narodzin, jeszcze ważniejszych dla nas. To Narodziny Pana Jezusa.. Wtedy to dopiero będzie dobra wiadomość. Dobra nowina! A do grudnia już coraz bliżej

(8.09.2013)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com