Węgorzewo Story

532_wegorzewostory kopiaKiedy oglądam w TiVi wyrafinowane popisy naszych kucharzy, którzy zadziwiają nas swoim kunsztem (ach, ta wątróbka wg przepisu niezapomnianego Macieja Kuronia, ze skwareczkami  z wędzonego boczku, z jabłkami i majerankiem mogąca zastąpić nawet pieczoną kaczkę jak się zamknie oczy – do dziś ją robię!) – i gdy pomyślę sobie, że mogą te programy oglądać ludzie biedni i głodni, to sami Państwo rozumieją, że robi mi się jakoś tak dziwnie. Ale zaraz sobie też myślę, że jeśli już są te osoby takie biedne, to pewnie nie mają nawet i telewizora, więc chociaż tego nie oglądają.

No i jeszcze do tego ten list.

„Całe moje życie odkąd wyszłam za mąż to jest istny koszmar. Urodziłam kilkoro dzieci. Mój mąż jest alkoholikiem. Tłumaczę swoim dzieciom, żeby nie piły, ale to wszystko na próżno. Niedawno zrobiłam badanie mammograficzne i świat się dla mnie zawalił – mam raka. Płaczę tak, żeby nikt nie widział, żałuję nawet że powiedziałam mężowi, bardzo zabolały mnie jego słowa – ‘lepiej siedź cicho, bo rak cię zeżre!’.

Wierzę w Boga i wiem, że On mi pomaga. Trudno, mam dźwigać ten krzyż z mężem i problemami dzieci, to będę dźwigać. Potrzebuję tylko pracy żeby coś dorobić. Przepraszam za brzydkie pismo i błędy, ale łzy cały czas płynęły mi z oczu, musiałam się komuś wyżalić…”.

List jest z Węgorzewa. Węgorzewo, to 10 km kwadratowych i około 12 tysięcy mieszkańców. Nie ma  tam Centrum Onkologii ani Klinik Odwykowych. I pracy też brakuje. Jakie więc szanse ma nasza Słuchaczka? Może ktoś zechce do niej napisać, do tego Węgorzewa (list przekażemy), podpowiedzieć co robić, a choćby tylko wesprzeć. Mnie po takim liście już nie chce się nawet i tej najtańszej wątróbki, choćby nawet bez boczku i jabłek, całkiem postnej.

Mnie też chce się płakać.

 

(17.11.2013)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com