Guru

553_guru kopiaZacznę od listu wierszowanego przemiłej pani Władysł  awy z Borka:

„Szanowna Pani Nowak Elżbieto

Dobra Polko i wrażliwa kobieto.

Czegoś by brakowało

Gdyby się w niedzielę wstało

Gdyby się radio włączyło

A tu „Kochanego Życia” by nie było

Gdyby się nie słyszało tego

Szanowna Pani głosu Twojego”

Czyli – dla Pani Władysławy, przez te dwie minuty, mój felieton jest ważny, ja jestem ważna. Jestem przez ten krótki czas – nie bądźmy przesadnie skromni –  jakby przewodnikiem duchowym. Takim guru radiowym że się ośmielę przyrównać. Podobnie jak dla mnie obecnie – z kolei guru internetowymi są: Ojciec Adam Szustak i – tak, tak – Robert „Litza” Friedrich, jako „Wilki dwa” prowadzący rekolekcje adwentowe. Załapałam się przypadkiem przez stronę internetową mocne słowo.pl, i już zostałam, z nimi, do Bożego Narodzenia. Głównie młode towarzystwo jest tam na facebooku, ale jakoś i ja się zmieściłam. Zresztą nikt nie sprawdza metryki, więc jakoś się przemsknęłam.

W ten sposób chciałam Państwu opowiedzieć jak to człowiek wciąż szuka swoich autorytetów, szuka ludzi, od których może czegoś się dowiedzieć, co pomoże mu wzrastać. Wzrastać w życiu, w wierze, duchowo. Umownie nazwalam to Guru, ale dla człowieka wierzącego jedynym guru do przyjęcia może być wyłącznie Pan Jezus, a inni mogą być tylko do Niego drogami.

Dziś przeżyją Państwo duchową przygodę, spotkanie z takim człowiekiem, który ma wiele od przekazania, jeśli zechcemy go posłuchać. To Tomasz Merton, albo – jak kto wili – Ojciec Ludwik. Powiedział on: „Niektóre szczyty mnożna zdobyć tylko razem,,,’ Ruszajmy więc wspólnie pod górę, no może na początek pod górkę.

(15.12.2013)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com