Domowy klasztor

574_domowyklasztor kopia„Droga Pani Elu

Chciałem zaznaczyć że podjąłem Pani apel z jednego z felietonów porannych, od tej pory go rozpowszechniam zgodnie z prośbą Matki Boskiej z Medjugorie, modlimy się „o pokój na świecie i przeciw zbliżającej się wojnie”  Czy Pani też?

Nadal nie mogę pisać, maszyna zepsuta, brak części. Serdeczne uściski, Bóg zapłać za felietony. Marek S. z Jarosławia”

Ten przywołany fragment listu Pana Marka dotyczył felietonu poświęconego prośbie Papieża Franciszka o modlitwę w intencji pokoju dla Syrii. Prawdę mówiąc myślałam, że wtedy o tej papieskiej prośbie będą potem opowiadały wszystkie nasze media i w ogóle nawet na świecie, i będą bardzo rozgrzane tymi relacjami. Ale trochę się rozczarowałam. No, ale liczy się tak naprawdę tylko – sama modlitwa i najważniejsze, żeby dotarła tam, gdzie trzeba.

A że myśl o modlitwie w intencji pokoju jest zaraźliwa, to dostałam w tym samym czasie  następującego sms-a:

„Wiadomość z Medjugorie od wizjonera Ivano: Matka Boża prosi żeby codziennie o godzinie 18.30  przerwać swoje obowiązki i odmówić 3 razy Zdrowaś Maryjo o pokój i przeciwko zbliżającej się wojnie. Prosi żeby księża otworzyli Kościoły i gromadzili ludzi na gorącej modlitwie różańcowej.” A na końcu dopisek od Autora sms-a:

–  Proszę przekaż to innym…”

I właśnie do tego fragmentu nawiązuje Słuchacz.

Jak Państwo się domyślają, moje felietony trochę wypełniają pewną lukę w programie, bo dotyczą  grupy wiekowej i nie tylko, która nie jest zbyt faworyzowana w mediach.  To osoby starsze i z problemami zdrowotnymi. Zdawało by się, że niewiele możemy zdziałać. Ale przecież nie tylko zakony kontemplacyjne są potęgą jeśli chodzi o modlitwy wstawiennicze. W każdym naszym samotnym pokoiku może być taka maleńka cela w jednoosobowym zakonie. Pan Marek to już robi. Ja także. Zapraszamy!

(2.02.2014)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com