Pierwszy tramwaj

632_pierwszytramwaj kopiaDzień dobry, a nawet – bardzo dobry! Bo to dzień Zesłania Ducha Świętego. Nie jestem nazbyt gorliwym uczestnikiem różnych czuwań kościelnych, choć się staram. Nocnych nabożeństw przed Tym dniem nie zaliczyłam zbyt wielu. Niestety teraz już mam mniej wytrwałości w tym kierunku, bo ciało coraz bardziej mdłe.

Ale jedno czuwanie zapamiętałam doskonale. A  było to po rekolekcjach w warszawskim Radiu Jozef, rekolekcjach radiowych. Zakończonych wtedy właśnie w Dzień Zesłania Ducha Świętego, zaś wszystko odbywało się w Sanktuarium Andrzeja Boboli w Warszawie. O dziwo, cała ta noc jakoś tak minęła błyskawicznie, na różnych modlitwach, medytacjach, śpiewach. Wreszcie ten Duch Święty został zesłany, i bladym świtem wszystko się zakończyło.

 Potem  czekałam na pierwszy tramwaj. na pobliskim przystanku, i moje serce mało nie rozleciało się ze szczęścia, z powodu tego wszystkiego. Niemal pamiętam jeszcze tamtą twardą ławkę przystankową, zapach świeżego poranka , chłodnego  ale zapowiadającego  ciepły, słoneczny dzień. I pustki na ulicach, bo to była niedziela..

         Mało jest  w życiu człowieka takich chwil, które chciałoby się zatrzymać na zawsze. Do takich należała właśnie i tamta, na przystanku.

Obok chwili, gdy leżałam na wodzie, w morzu, .patrząc na obłoki nade mną, i myślałam o tym, co mi przyniesie życie, a byłam właśnie po maturze i po zdaniu egzaminów na uczelnię, oraz po wakacjach w górach..

I koniecznie też obok momentu gdy Ojciec Święty Jan Paweł II, przed wielu laty, przejeżdżał blisko naszej ulicy, wracając już na Okęcie żeby stamtąd odlecieć do Rzymu, i choć Go nie widziałam poprzez tłum, to poczułam jakby coś mnie przeniknęło niewypowiedzianego, zupełnie jak z Małego Księcia – że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.  Zesłanie Ducha Świętego też należy do tej kategorii.

(8.06.2014)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com