Podróż na Alaskę

635_podroznaalaske kopiaDopiero co byłam na jednym pogrzebie, a tu znów kolejna smutna okazja. Tym razem w Częstochowie. Pojechaliśmy autem bez klimatyzacji, a za oknem przez cały dzień było pełne słońce i odpowiednia do tego temperatura. Razem ta podróż wraz z uroczystościami pogrzebowymi trwała 10 godzin. No ale nie o to chodzi. Chciałam powiedzieć że nie jest ważne ile kto ma lat gdy nas opuszcza, żal jest zawsze okropnie wielki. Powiem nawet ze w przypadku osób w tak zwanej sile wieku choć się mówi że to już ich pora, to jednak gdy ktoś jest niezmiennym składnikiem naszego życia przez bardzo długi czas, to i ta wyrwa jest bardziej bolesna.

Pani Bogumiła – bo tak miała na imię nasza Droga Zmarła – mogła by być moją Mamą, jeśli chodzi o wiek.  Była osobą niezwykle serdeczną, pogodną, ba! nawet dowcipną. No i lubiła podróże. Co wydaje się zupełnie niezrozumiałe przy jej stanie zdrowia, że udało  się tak wiele w życiu odwiedzić, zwiedzić, zobaczyć. Była nawet na Syberii! Ksiądz w pożegnalnym kazaniu opowiadał, że ostatnio jeszcze planowała podróż na Alaskę! To był ten  cel, który ją chyba trzymał przy życiu. Bo lekarze tylko się nad nią pochylali bez słów.

No i uciekła nam na swoją Alaskę, akurat w momencie gdy u nas nastały te ogromne upały. W cieniu drzew cmentarza św. Rocha osieroceni najbliżsi, zbici w maleńką czarną gromadkę, pozostali w rozpaczy i smutku, a dokoła nich, na skrawkach między grobami tkwił liczny krąg przyjaciół, jakby zdumionych i zaskoczonych tym faktem.

         A teraz oczekiwać będziemy wiadomości z tej Alaski. Zanim sami tam także wyruszymy – pewnego dnia .

(22.06.2014)

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Bogumiła pisze:

    Słuszne spostrzeżenie: Ci co mają marzenia, cel żyją jakby mimo wszystko – to umiłowanie życia,ciekawość świata trzyma ich przy życiu często w zdumienie wprawiając lekarzy i otoczenie.Dlatego warto pielęgnować w sobie tę radość poznawania…bo najgorsze to zasklepić się w samotności i zniechęceniu… Życzę Pani Elżbieto wiele radości, pozdrawiam serdecznie❤

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com