„Witam zza bramy….”

841_witamzzabramy kopiaZnowu natrafiłam na ciekawy artykuł w popularnonaukowym czasopiśmie, tym razem na temat tatuażu. O tym, że barwniki i tusze stosowane do tatuowania w ogóle nie są badane po kątem szkodliwości dla człowieka, choćby podobnie jak jest z  żywnością (co tez jest raczej enigmatyczne). Po prostu taki przemysłowy tusz jest wstrzykiwany od skórę i zostaje w człowieku już na całe życie. Bo nawet jeśli ktoś pozbył się tatuażu, czyli go usunął, to część tej chemicznej substancji już wędruje po jego organizmie. I przypomniałam sobie naukową książkę o badaniach pod katem osobowości wytatuowanego człowieka. Co za galimatias. Takie dorabianie idei.

Ale jak już mowa o tatuażu, to akurat dostałam list od pewnego młodego człowieka. Po charakterze pisma wcale nie przypuszczałabym ze to akurat z więzienia. Widocznie duch wpływa tez i na ciało.

„Witam zza bramy otoczonej wysokim murem.

Na wstępie chciałbym powiedzieć że i tu w więzieniu można odnaleźć prawdę i poznać Boga. Ja wiem ze otrzymuje Pani wiele listów mój nie jest zbyt ważny i nie chciałabym aby taki był. Chciałbym się tylko podzielić świadectwem, radością. Teraz po wielu latach życia bez sensu zrozumiałem co jest najważniejsze dla mnie, i tak naprawdę dla każdego z nas z osobna. Ja nie mam wielkiego, wspaniałego życia. Ale dzięki temu co odkryłem na kartach Pisma Świętego zrozumiałem jaki powinienem mieć cel, i do czego powinienem dążyć.

Dzięki naszemu Kościołowi Katolickiemu jeszcze bardziej poczułem jaka jest prawda, bo tak naprawdę jest tylko jedna, i od początku Kościoła jak najbardziej aktualna. Przecież Jezus Chrystus złożył w ofierze samego Siebie, oddał swoje życie, a jest to życie samego Syna Bożego. Jak Sam powiedział nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół. Potrzeba przyjęcia Chrystusa, uznać Go za swojego Zbawiciela. chcieć zachować swoje życie, nie tracić wiecznego zbawienia. Przecież mamy wielu pomocników w odkrywaniu woli Ojca To Jezus Chrystus jest naszym Mistrzem i Nauczycielem. A Duch Święty wprowadza nas na coraz większe głębie poznania zbawczego planu.

W moim duchowym życiu są chwile uwielbienia, ale też jest czas oczyszczenia. Tak niewiele trzeba do życia, nie trzeba się martwić. Jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko jest na właściwym miejscu.

Warto pamiętać słowa Jana Pawła II który powiedział: „Kościół idący za Chrystusem naucza prawdy która nie zawsze jest zgodna z opinia większości. Słucha on głosu sumienia, a nie siły i w ten sposób broni ubogich i pogardzonych”.

Ja popełniam błędy ale jestem tylko człowiekiem jak każdy z nas i nie jestem idealny, lecz podążam do zbawienia, bo tak naprawdę ono jest najważniejsze.

To może teraz powiem że mam 24 kata, i dziś dziękuję Bogu że Go odnalazłem, tylko że On był zawsze lecz ja musiałem przejrzeć na oczy.

Dziękuję Bogu że postawił na mojej drodze ludzi prawdziwej wiary, a całej Redakcji dziękuję że jesteście docierając nawet za te mury więzienia i nie raz dodajecie siły w trudnych chwilach.

Życzę całej Redakcji wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej, z Panem Bogiem

A my tez życzmy Wam za tymi wysokimi murami by się kiedyś przed wami rozstąpiły już na zawsze…

11..12.2015 r.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com