Maryja Matka Miłosierdzia

913_maryjamatkamilosierdzia-kopiaDzień dobry

Orężem Maryi, Matki Miłosierdzia, jest różaniec. To on otwiera drzwi do Jej serca, a Ona z kolei wstawia się za nami do swojego Syna, Jezusa. Jest najpewniejsza droga do szczęścia, w wielu już ją odkryło Ja także. .

Gdy wyobrazimy sobie te liczne Sanktuaria na całym świecie, od Gwadelupe po Fatimę, a nawet Medjugorie co daje dobre owoce, te ogromne pielgrzymki ludzkie tam podążające, to będziemy mieli kompletny obraz Jej cudownego ziemskiego trwania przy nas. Toteż nikt się nie dziwi, gdy i wielcy artyści próbują na miarę swoich talentów też przybliżać nam Jej obraz fizyczny. Obraz Matki Miłosierdzia.

Zwykłych ludzi też dotyka czasem osobiście ta łaska miłosierna, i wtedy piszą osobiste zwierzenia jak to – pewnej Matki ze Śląska, do zbiorku świadectw pt. „Zwycięstwo przychodzi przez różaniec”:

„Trudno było mi się zdecydować na napisanie tego listu.

Mój cud jest aż tak zwyczajny, że można by go nazwać ‘sposobem na usypianie dziecka’, a jednak… Kiedy kładłam moje dzieci do snu, to tak zwyczajnie je całowałam, robiłam na czole dziecka znak krzyża, i kładłam do łóżeczka. Sama zaś siadałam obok, brałam do rąk różaniec, i odmawiałam go półgłosem. Wyciszałam tą modlitwą siebie i dziecko, które spokojnie wówczas zasypiało. Kiedy dzieci podrastały, modlitwa różańcowa nadal trwała. Ale odmawiałam ją już z dziećmi i za dzieci. Dzisiaj Bogu i Matce Różańcowej dziękuję za 43 lata małżeństwa, dobre dzieci, dobre życie, synowe praz wnuki….”

15.08.2016,

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com