Z dala od zgiełku

Było to już jakiś czas temu, pewnie kilka lat. W jednym w programów telewizyjnych poświęconych Piotrowi Skrzyneckiemu gdzie on sam opowiada o sobie był taki moment, kiedy zapytano go o przyszłość. Na co odpowiedział że jest o nią spokojny. Bo jak już nie będzie miał gdzie się podziać to zawsze jeszcze pozostaje mu jedno pewne miejsce, w którym mógłby przytulic swoja głowę, a jest to schronisko im. Brata Alberta. I na dowód tego przedstawił widzom takie schronisko w Krakowie, a nawet konkretny pokój w którym  ułożył się na jednym z łóżek żeby pokazać, jak mu tam będzie dobrze. Tej sceny nie mogę zapomnieć. Ale też i we mnie wzbudza to jakąś cichą nadzieję, że w razie czego są takie miejsca w których człowiek może znaleźć bezpieczne miejsce jeśli już nigdzie indziej nie będzie to możliwe. I zaraz przychodzi mi też na myśl sługa Boża. Paulina Jaricot – z jej słowami: „Kochałam Jezusa Chrystusa ponad wszystko na ziemi i z miłości ku Niemu bardziej niż samą siebie kochałam wszystkich, którzy byli obciążeni pracą lub cierpieniem”. A która na koniec życia schroniła się pod skrzydła kościoła jako żebraczka.

A wreszcie wędruję myślami niedaleko mojego domu, gdzie na zapleczu zabudowanego trójkąta budynków mieści się dom opieki dla kobiet przewlekle chorych, prowadzony przez zakonnice, a w który odwiedzałam przez pewien czas gdy przebywała tam moja wiekowa sąsiadka. Za drzwiami takiego Domu człowiek czuje się jakby był w zupełnie innym świecie. Z dala od zgiełku miasta, to oaza Bożego pokoju i miłosierdzia., przedsionek wieczności.

11.06.2017 r. 

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Rysiu pisze:

    Ja też uciekam od zgiełku ile mogę najczęsciej sport i modlitwa ale również a w ręcz przedewszystkim górskie piesze wycieczki. Z Panem Bogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com