Potrzeba serca

Podczas wakacji postawiłam bliżej zająć się listami od Państwa. Wiele z nich staram się zamieszczać w „Myślach na dobry dzień”, ale przecież i „Kochane życie” ma swoje prawa.

Dziś, na początek, oddaję głos Panu Józefowi. Ma on 92 lata, jest wielkim patriotą i do tego pisze wiersze. Oto fragment jednego z jego ostatnich listów, bo dodam jeszcze ze żyje on bardzo żarliwie sprawami naszej Ojczyzny:

Dodam jeszcze że Pan Józef pisze z trudem, ale bardzo czytelnie jak na swój wiek. To też oznaka szacunku dla drugiego człowieka który czyta listy…. Koresponduje on już z nami od wielu lat, z małymi przerwami na małe remonty. I jest jak żołnierz niezłomny w tym swoim trwaniu. W człowieczeństwie. Nigdy o sobie, zawsze o innych. A szczególnie o Polsce, ojczyźnie naszej. Oddaję mu głos:

„Trzeba walczyć o prawdę z siłami ciemności. Z Bożą pomocą wszystko nam się uda. Budujemy nową Polskę

Cieszę się że doczekałem się wolnej Polski o którą się modliłem podczas 20-letniego pobytu we Francji. Zawsze o wolnej Polsce marzyłem, i do mojej umiłowanej Ojczyzny wróciłem. To była potrzeba serca.

Trzeba się gorąco modlić wraz z całym narodem aby Polska stała się rzeczywistym królestwem Chrystusa i Matki Najświętszej. Niech w Polskich sercach żyje i rozwija się miłość ku Matce Bożej. Niech modlitwa Różańcowa ogarnia świat cały, aby serca Polaków z uśpienia powstały. Józef z Biadaszek ”

9.07.2017 r

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com