Idźmy Naprzód

Papieżowi, świętemu Janowi Pawłowi II, zawsze zależało żeby nasze poczynania były pożyteczne, a szczególnie bliska była mu pomyślność młodzieży.  I pewnie bardzo cieszy się, patrząc z góry, jak rozwija się Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja ta od 16 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. W tym roku obejmie pomocą ponad 2000 osób z 40-stu diecezji Polski.

Wiele ciekawych inicjatyw  i wydarzeń będzie się odbywało dla uczczenia kolejnego Dnia Papieskiego. Ale przecież nie będę ich tu wyliczać, bo nie wystarczyło by mi miejsca, a i inni zrobią to lepiej i dokładniej.

Lecz pamięć można czcić w różny sposób. Choćby uczestnicząc w Konferencji która właśnie odbywa się we Wrocławiu pod hasłem: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu (Mk 16,15)”. Uczestnicy będą się uczyć jak wypełniać nakaz Pana Jezusa „Idźcie i głoście”, jak czynić to z ogniem Ducha Świętego i z pasją. Organizuje ją wspólnota Podwyższenia Krzyża Świętego ze Smolca. A mówię o tym, bo akurat los mnie zetknął z nimi.

A takich grup i wspólnot przy parafialnych w Polsce jest wiele. Na przykład w naszej Parafii jest ich aż 14! Moja rodzina wiele skorzystała z Przymierza Rodzin (działającego przy parafii od 1984 r.), i młode pokolenie choć już dorosło, wciąż ma kontakt  przymierzowymi rówieśnikami, co dobrze świadczy o trwałości więzów opartych na wartościach duchowych. I chyba właśnie o to chodziło naszemu papieżowi.

8.10.2017

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com