“Bóg jest dla wszystkich”

Święto 3 Króli to był niegdyś koniec świątecznej przerwy.  Dopiero z czasem powstały ferie zimowe w późniejszym terminie. Jeszcze potem zniesiono święto z 6 stycznia, ale na szczęście wszystko znów powróciło do dawnego porządku. Bo święto to święto, a niedziela to niedziela. A nie borowanie ścian jak jest teraz u mnie w sąsiednim domu, co słychać jakby to było w tym samym pomieszczeniu, i to bez względu na dzień, w piątek i świątek. No i te nieszczęsne niedzielne zakupy. Ale nie bądźmy nudni. Nasze piękne święta i tradycje pozwalają przeżywać życie w pewnym tradycyjnym rytmie, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, i to chyba bez względu na osobiste zapatrywania.

Za nami czas Bożego Narodzenia, jeszcze tylko karnawał, i zaczniemy zbliżać się do Wielkiego Postu. W tym roku Wielkanoc wypada 1 i 2 kwietnia, więc to zleci szybko. Pamiętam z niedawnej audycji nocnej gdy jakiś Słuchacz dopytywał się czy Boże Narodzenie i Wielkanoc to święta stałe czy ruchome…

Tymczasem jest to bardzo piękny obraz, a szczególnie dla tych, którzy pamiętają różne pochody i zgromadzenia. Bo na naszych oczach rodzi się nowa tradycja – pochody w dzień 3 Króli. To odpowiedź dla świata – jak żyć. Bo w tych pochodach uczestniczą całe rodziny. Tegoroczny orszak odbywa się pod hasłem: „Bóg jest dla wszystkich”, i odbędzie się zbiórka „Mędrcy dla Wschodu”, wiadomo o co chodzi. Aż 644 miejscowości w Polsce i 16 poza nią zgłosiło swój udział. To będzie godny wstęp do czczenia 100-tnej rocznicy naszej Niepodległości. Oj, będzie się działo!

6.01.2018 r.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com