Napełniamy stodoły

Czy pamiętają Państwo Pana Krzysztofa jak jeszcze niedawno pisał: „(…) Mówią ludzie – „Starość to się Bogu  nie udała….”. To nieprawda. Panu Bogu wszystko się udało.  W rzeczywistości starość ma swoje kompensaty. Większość starszych ludzi jest pogodna, a malkontenci zdarzają się w każdym wieku. Starszy może o sobie powiedzieć – „Mam pełne stodoły”…..

I tu się zatrzymam. Na tych stodołach. Bo początek roku to dobra okazja do zaplanowania sobie, czym te nasze stodoły wypełnimy. Co roku przecież zapełniamy je jakby od nowa.

Ktoś może powiedzieć – młodzi mają przed sobą czas, oni muszą coś robić, ale człowiek straszy to już tylko zbiera. I to nie jest prawda. Bo każdy i w każdym momencie jeszcze może coś dodać do tego swojego życiowego bilansu.

Nieraz budzi się we mnie refleksja, że w kościele jest często tak mało ludzi młodych a tak wielu starszych. Widać taka jest kolej losu człowieka, że musi dojrzeć do tego, co jest najważniejsze.  A skoro w starości można być bliżej Boga, niż przez całe życie, to starość Panu Bogu bardzo się udała, i chwała Panu!

Na koniec Pan Krzysztof cytuje takie mądre przysłowia:

„Jakie życie taka śmierć. Jaka śmierć taka wieczność” A także  „jakie życie taka starość”.

A więc każdy dzień ma jakiś swój cel. A dostaliśmy starość po coś. Zapełniajmy stodoły!

7.01.2018

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com