Spotkanie

Dziś jest nagromadzenie różnych okazji do komentarza, aż trudno wybrać najważniejszą. Choć może nie trudno, bo wiadomo – to Niedziela Palmowa. I tak głównie odbieramy ten dzień. Będziemy jak zawsze w taki dzień uczestniczyć w specjalnych obrzędach – to uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. I właśnie tam, w Ziemi Świętej, to wszystko się zaczęło i jakby trwa do dzisiaj. Zawsze uważam, że każdy chrześcijanin powinien być tam choć raz w życiu. To zmienia cała perspektywę postrzegania świata.

Ale też wypada dziś w kalendarzu Dzień Świętości Życia. A z nim – rozpoczynanie modlitw w intencji życia poczętego. Myślę nawet że te dwie daty w jednym nie na darmo akurat dziś się spotkały. To daje do myślenia. Do tego wszystkiego ta zmiana czasu – i człowiek majstrujący ciągle przy odwiecznym porządku rzeczy. Dobrze że to podobno już ostatnie takie zmiany czasu…

Co do Dnia Świętości Życia to kojarzymy go z narodzinami i początkiem człowieka, ale przecież życie święte jest przez cały czas, aż do śmierci. I może warto przypomnieć że w wielu domach, prawie zapomniani przez wszystkich, przebywają ludzie u kresu swoich dni, często przywiązani do Lóżka. To do nich zwraca się Pani Róża w odpowiedzi na list pani Zofii opiekującej się mamą:

„I jeszcze głośno zawołam do WNUKÓW: „Nie udawajcie że jesteście tak bardzo zapracowani, że nie możecie znaleźć małej chwili, aby z uśmiechem pochylić się nad Dziadziem czy Babunią i powiedzieć im SZCZĘŚĆ BOŻE! Jestem obok! Wasi Dziadkowie bardzo czekają i bardzo sobie cenią każde spotkanie z Wami”.

25.03.2018 r.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com