Królowa jest jedna

Kilkanaście dni temu dwór angielski czcił 92-gie urodziny swojej królowej, Elżbiety II. Występowali znani artyści, a najbardziej jej zazdrościłam – wiadomo – Toma Johnsa… . Sama królowa wyglądała przepięknie, dostojnie i godnie. I trzeba przyznać, że wysoko zawiesiła poprzeczkę „normy wieku”. To jest ktoś! – chciałoby się powiedzieć patrząc na nią.

Bywają i inne królowe. Królową Ludzkich Serc nazywano księżnę Dianę, która tragicznie rozstała się z tym światem. Bardziej codzienne bywają królowe piękności, i innych przymiotów. Królową serca mężczyzny bywa jego ukochana żona.

Jednym słowem – czy król, czy królowa – jest to ktoś naprawdę wyjątkowy. Oczywiście Elżbieta II, choć godna podziwu z ludzkiego punktu widzenia, nie jest moją, ani nie jest naszą królową. Królowe piękności panują przez rok, i potem zamieniają się rolami.

A człowiek tęskni do czegoś stałego, do czegoś naprawdę wyjątkowego, jedynego. Po prostu tęsknimy za czymś nieskończonym, jedynym i niepowtarzalnym. Niezawodnym. Najcudowniejszym i najdroższym, najsłodszym i najmilszym. I żeby nam tę tęsknotę wypełnić, Pan Jezus się nad nami ulitował i dał nam Swoją Matkę jako Królową naszych serc – na dziś i na zawsze. Jej wizerunki napotykamy na całej naszej drodze życia – możemy je odnaleźć praktycznie wszędzie, gdzie akurat przebywamy. I na każdą szczęśliwą okazję czy życiowa biedę. Możemy w każdej chwili powtarzać za św. Janem Pawłem II – „Totus Tuus, Maryjo…”, Cały Twój. Cała jestem Twoja.  I wystarczy dodać – a teraz prowadź mnie do Swojego Syna… – i już wszystko mamy wytyczone. A w razie awarii wystarczy poprosić: „Jezu,  teraz Ty się tym zajmij”. I już nie ma się czego bać! Bo czy możemy zrobić coś więcej w naszych sprawach czasem tak po ludzku beznadziejnych.

3.05.2018 r.,

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com