O wdzięczności

Tak wiele tematów skupia się dzisiaj, że aż nie wiadomo, o czym tu mówić najpierw. Miniony Dzień Dziecka – wiadomo. O dzieciach. Lednica – oczywiście młodzież. No i Dzień Dziękczynienia. Ten to dotyczy wszystkich. I wiadomo, że chodzi o Bożą Opatrzność która nad nami wciąż czuwa.

Lecz dziękczynienie, to też wdzięczność za to, że Pan Bóg stawia na naszej drodze ludzi, różnych ludzi, którzy nam towarzyszą na życiowej drodze. I przyczyniają się do tego, że stajemy się dzięki temu lepszymi ludźmi. A tak się składa że w ubiegłym tygodniu odszedł do Pana mój rówieśnik, Edward. A właściwie – Edzio, bo tak o nim wszyscy mówili. To był taki człowiek, że oddałby swoją ostatnią koszulę potrzebującemu, gdyby zaszła taka konieczność. Choć mieszkał w innym mieście i spotykaliśmy się na coraz rzadszych rodzinnych imprezach, to zawsze było tak, jak gdybyśmy się rozstali dopiero wczoraj.

I jeszcze jedno tegoroczne wspomnienie. To o śp. Księdzu Prałacie Wojciechu Zdziebłowskim, który zmarł w styczniu br. Był proboszczem w parafii św. Patryka na warszawskim Gocławiu. Niedawno tę parafię nawiedził obraz Matki Bożej Jasnogórskiej, co śledziłam w internecie. Otóż ten wielce czcigodny kapłan bardzo lubił felietony „Kochanego życia”, o czym miałam sygnały przez znajomą parafiankę księdza. Bardzo chciał mnie widzieć u siebie na spotkaniu z parafianami, co się zaczęło najpierw od spotkania w mniejszym gronie, czyli u księdza na skromnej kolacji na plebanii, ze współpracownikami. Była wtedy na tę kolację jako główne danie – kaszanka… No i nie zdążyliśmy sprawy doprowadzić do finału. A los zrządził inaczej. I tylko czasami sobie myślę, co by ks. Wojciech powiedział o tych moich kolejnych felietonach. Bo nie chciałabym Go zawieść…

3.06.2018 r.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com