Liga Mistrzów

Dzięki polskiej telewizji mamy teraz możliwość oglądania dużej porcji sportu a szczególnie piłki nożnej. Gdy obserwowałam finał Ligi Mistrzów to zachwyciło mnie zachowanie kibiców. Oczywiście kibice drużyny zwycięskiej cieszyli się najwięcej. Ale i ich niejako przeciwnicy nie stali się nagle ich wrogami i zachowali się godnie. Ze smutkiem przypomniałam sobie w tym momencie niektóre polskie stadiony w podobnych momentach, szkoda gadać!

A teraz nieco z innej strony. Niedawno kolorowe wiadomości ze wszystkich stron omawiały problem królewskiej prawnuczki z Anglii, o imieniu Charlotte. Otóż podobno dziecko nie jest dopuszczane do stołu wraz z dorosłymi, bo po prostu jeszcze nie umie się zachować właściwie. Znam ten problem, bo sama miałam kiedyś podobne doświadczenie, gdy przy stole u pewnej dostojnej damy nie umiałam zastosować odpowiednich sztućców i naczyń, choć byłam przecież dobrze wychowana, ale tylko w naszej demoludowej codzienności. Co więc powiedzieć o księżniczce na królewskim dworze, to przecież o wiele trudniejsze.

Ale też, jak to w internecie, zaraz pojawiły się komentarze, oczywiście za i przeciw. Nie będę ich cytować. Chodzi mi jednak o problem takiego wychowania młodego człowieka aby umiał zachować się godnie i kulturalnie we wszystkich warunkach, jakie niesie życie, i na ile to można przewidzieć. Przy stole, w kościele, u cioci na imieninach, w operze, na spacerze, w pracy, w tramwaju, za granicą, na plaży, No i naturalnie – na stadionie też.

24.06.2018 r

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com