“Wytrwaj do końca!”

„Wytrwałość nie jest dla wytrwałości. Nie jest po to, aby się po prostu potrudzić. Jest narzędziem do osiągania wielkich rzeczy”. To słowa zapowiadające modlitewne spotkanie z charyzmatykiem ze Skierniewic, Panem Marcinem Zielińskim.

Dziś będziemy mówić o młodzieży. O świętych w naszej polskiej historii, na przykładzie św. Stanisława Kostki. Wielkie przykłady pociągają następców, i teraz też spotykamy młodych ludzi, którzy we współczesnym świecie postanawiają odważnie podążać za Panem Jezusem, oddając mu swoje życie, pociągając za sobą innych. I od razu zapowiadam, że na tym nie poprzestaniemy, gdyż i w następne niedziele nie zabraknie nam odniesień do tych tematów.

         „Wytrwaj do końca” to spotkanie dla tych, którym brak cierpliwości, którzy nie wiedzą, dlaczego Pan Bóg nie odpowiada na ich prośby; dla pragnących większej bliskości z Bogiem, i dla trapionych pytaniami.

         – Będziemy mówić – zapowiada Pan Marcin Zieliński – o życiu modlitewnym, o tym jak z Bogiem współpracować, będziemy mówić o wytrwałości! To nie jest prosta rzecz być wytrwałym, to nie jest w ogóle przyjemna rzecz, bo wszyscy lubimy mieć rzeczy natychmiast. Ja też lubię mieć rzeczy natychmiast, ale w życiu okazuje się, że nie zawsze tak jest, nie zawsze jest tak w naszym życiu modlitewnym. Wiele razy się modlimy i jakby nic się nie działo, jakby Pan Bóg był głuchy, a okazuje się, że głuchy nie jest! Ciężko nam zrozumieć pewne rzeczywistości. Ten czas pomoże jak żyć, żeby nasza modlitwa była skuteczna! 16.09.2018 r.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com