Jesteśmy bezcenni

Już we wrześniu zapowiadałam Państwu serial młodzieżowy, i dziś też podążamy tym torem. Tym razem znowu Papież Franciszek, gdy przemawia do młodych, 6 października, w Auli Pawła VI, i to jest trochę tak, jakbym słyszała i św. Jana Pawła II. A to tylko duch papieski wciąż działa. Ludzie młody, posłuchaj:

         „Bardzo proszę was, młodzi, chłopcy i dziewczęta, pamiętajcie, że macie swoją wartość. Nie jesteście towarem na sprzedaż. Bardzo proszę, nie dajcie się kupić, nie dajcie się posiąść, nie dajcie się podporządkować kolonizacjom ideologicznym, które wkładają nam do głowy różne idee, aby uczynić z nas niewolników, uzależnionych, przegranych w życiu. Jesteście bezcenni: to zawsze powinniście powtarzać! Nie jestem na sprzedaż, jestem bezcenny! Jestem wolny, jestem wolna! Zakochajcie się w tej wolności, w tej, którą przynosi Jezus i tylko On”.

         Ktoś powie może, że Ojciec Święty skupia się tylko na młodzieży. O nie! Proszę się nie martwić.

A „Kochane życie” obejmuje wszystkich. I każde pokolenie ma w nim miejsce. Więc jeszcze raz Papież Franciszek, z tegoż Synodu, jakby na naszą pociechę:

         „W istocie osoby starsze, pomimo swojej fizycznej słabości pozostają zawsze pamięcią naszego człowieczeństwa, korzeniami naszego społeczeństwa, „pulsem” naszej cywilizacji”.

         A na koniec jeszcze coś przyziemnego – „czym skorupka za młodu nasiąknie….” –  i tak dalej…

14.10.2018 r.,

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com